Serdecznie zapraszamy do naszych lokali: Pinsa Centrum, Pinsa Saska Kępa, i Pinsa Wilanów! Jak dojechać?

Gdzie zjeść pizzę w Warszawie?

Odpowiedź na pytanie: „Gdzie zjeść pizzę w Warszawie?” jest bardzo prosta. Pizzę można zjeść praktycznie wszędzie, od restauracji serwujących dania na wynos, po specjalizujące się w daniach włoskich pizzerie. Dlatego zamiast odpowiadać na pytanie o to, gdzie można zjeść pizzę w Warszawie, odpowiemy na pytanie o to, gdzie w Warszawie pizza jest najlepsza!

Pizza czy Pinsa?

Tradycyjna włoska pizza bywa daniem ciężkostrawnym, któremu nie sposób odmówić również kaloryczności – zwłaszcza, kiedy serwuje się ją z podwójnym serem. Pinsa to bardziej lekkostrawna alternatywa, która charakteryzuje się mniejszą zawartością tłuszczu w cieście i naprawdę wyśmienitym smakiem. Każdy, kto choć raz spróbował tradycyjnej włoskiej pinsy przygotowywanej zgodnie z oryginalną recepturą patrzy na pizzę mniej łakomym okiem… I nie ma się czemu dziwić. Jak już wspomnieliśmy pinsa powstaje na bazie mniej tłustego ciasta – w jego składzie znajdziemy mniej oliwy z oliwek i więcej wody – ale to nie jedyna różnica. Sekretem wyjątkowego smaku pinsy jest również specjalna mieszanka najwyższej jakości mąk, którą sprowadzamy prosto z Włoch. Znajdują się w niej mąka ryżowa, sojowa i pszenna, oczywiście w określonych proporcjach, którym ciasto zawdzięcza swoją konsystencję i smak. Dobrą wiadomością dla miłośników zdrowej diety z pewnością jest informacja, że wszystkie składniki pinsy są wolne od GMO.

Na słono i na ostro

Miłośnicy tradycyjnej kuchni włoskiej, z pewnością docenią oryginalność potrawy oraz minimalizm składników, jakie oferuje wersja podstawowa pinsy – tak jak w przypadku tradycyjnej pizzy smak ciasta uzupełniają wyłącznie trzy składniki. Dla bardziej wymagających pinsa przyjmuje postać suto okraszonego placka, na którym znajdziemy m.in. rukolę, grillowaną ośmiornicę czy pomidorki cherry.

Gdzie zjeść tradycyjną pinsę w Warszawie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Dlaczego? Pierwsze w Polsce miejsce, w którym serwuje się tradycyjną włoską Pinsę na cieście przygotowywanym zgodnie z oryginalną – i pilnie strzeżoną – recepturą znajduje się na ulicy Francuskiej 6. Lokal nazywa się PINSA, i nie jest to przypadek. Drugi nasz lokal znajduje się na Wilanowie, na ul. Klimczaka 1.